زمان انتشار: 1397/1/28 12:38:14
برگزاری هفته سلامت در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور
برنامه گرامیداشت "هفته سلامت" با شعار "سلامت برای همه" توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود.
به گزارش دفتر ایسنا در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برنامه گرامیداشت "هفته سلامت" با هدف فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در راستای ارتقای سلامت و تاکید بر اصلاح روش زندگی و با شعار "سلامت برای همه" برگزار خواهد شد.
"هفته سلامت ازروز شنبه اول اردیبهشت آغاز شده و تا روز هفتم اردیبهشت ادامه دارد که هر یک از روزهای آن نیز شعار و عناوین خود را دارد.
بر این اساس روز شنبه با عنوان "عدالت دردسترسي به خدمات سلامت ؛ حق مردم، مسئوليت حكومت"، روز یکشنبه "سلامت براي همه،در همه جا"، روز دوشنبه "مقابله باآسيب هاي اجتماعي، تعهد ومسئوليت پذيري نهادهاي موثر"، روز سه شنبه "حمايت ازفقرا دردسترسي به خدمات سلامت"، روز چهارشنبه " ترويج سبك زندگي سلامت محور"، روز پنجشنبه " اجتماعي شدن سلامت ؛انسجام اجتماعي،نشاط اجتماعي" و روز جمعه " منابع پايدار ،جامعه سالم" نامگذاری شده است.
مراسم گرامیداشت این هفته در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در قالب برنامه‌هایی چون؛ مراسم پیاده روی و ورزش همگانی، مراسم اعطای نشان ایمنی و سلامت، معرفی دستاوردهای طرح تحول سلامت، ارائه خدمات سلامت و دیگر برنامه‌های متنوع با مشارکت دانشگاهیان برگزار خواهد شد.