اخبار

زمان انتشار: 1395/5/24 16:07:49

به گزارش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر امین‌اسماعیلی، معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در دیدار با ریاست و شورای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به دو رویکرد اصلی فعالیت‌های پژوهشی این نهاد، اظهار کرد: نیازسنجی از جامعه و تجاری سازی، دو رویکرد اصلی فعالیت‌های پژوهشی این نهاد است .

ایشان افزود: با توجه به اینکه تنها 20 درصد درآمدهای جهاد دانشگاهی از طریق کمک‌های دولتی تامین می‌شود بنابراین مجبور هستیم به دنبال پژوهش‌هایی باشیم که در نهایت کاربردی و بتواند نیازهای جامعه را برآورده کند .

در این دیدار، دکتر طیبی رئیس  محترم جهاد دانشگاهی پس از استماع گزارشی از فعالیتهای علمی و پژوهشی دانشگاه از سوی اعضای شورای محترم دانشگاه، پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک علمی و فناوری دانشگاه و جهاد دانشگاهی با ریاست دکتر امین اسماعیلی و دکتر آزادخانی به عنوان نماینده جهاد دانشگاهی در این دانشگاه و منتخبین از سوی ریاست محترم دانشگاه را ارائه دادند و این موضوع با استقبال جناب آقای دکتر پیوندی ریاست محترم دانشگاه قرار گرفت که از این طریق موضوعات مطروحه در جلسه بصورت نظامند اجرایی گردد .

با توجه به پیشنهاد مذکور، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: یکی از نیازهای اصلی جامعه، ارتقاء کیفیت زندگی سالمندان با توجه به افزایش رو به رشد آنان است. در حال حاضر، جمعیت افراد سالمند بالای 60 سال جهان بیش از رشد جمعیت کودکان می‌باشد. بین سال‌های 2000 تا 2050 نسبت جمعیت بیش از 60 سال از 11% به 22% خواهد رسید. به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، در سال 2006، چهار میلیون و 562 هزار نفر یعنی تقریبا 6% از کل جمعیت ایران را افراد بالای 60 سال تشکیل می‌دادند که این تعداد در سال 2050 به 26 میلیون و 393 هزار نفر خواهد رسید. با توجه به این آمار، می بایست کشور خود را برای ارتقاء کیفیت زندگی آنان آماده سازد.