Deprecated: تابع Elementor\DB::is_built_with_elementor از نگارش 3.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor() استفاده نمایید. in /home/jdsbma/domains/jdsbm.ac.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5383
مدیر اداره پیشگیری و ارتقای سلامت اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی جهت توانمندسازی مددکاران اجتماعی خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، مریم شیردل با اشاره به اقدامات و برنامه‌های این مرکز در راستای ساماندهی کودکان کار و خیابانی، به همکاری با جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: طی نیازسنجی‌های صورت گرفته از کودکان کار خیابانی متوجه شدیم که بسیاری از این کودکان دچار اختلالات روان‌شناختی و نیازمند مشاوره و آموزش‌های خاص هستند که برای پاسخ به این نیاز طرحی مشترک با جهاددانشگاهی برگزار کردیم.
 
وی با اشاره به شناسایی بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ کودک نیازمند آموزش و مشاوره، تصریح کرد: ازآنجاکه ارایه آموزش جداگانه به تک‌تک این کودکان دشوار بود،‌ بر اساس طرح ارایه شده از سوی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی مقرر شد که مددکاران اجتماعی تشکل‌های مردم‌نهاد همکار با شهرداری در مراکز پرتو و پایگاه‌های خدمات اجتماعی شهرداری با گذراندن دوره‌های آموزشی ارایه شده توسط معاونت پژوهشی این واحد جهاددانشگاهی، در قالب مربی این آموزش‌ها را به کودکان کار و خیابانی منتقل کنند.
 
شیردل با اشاره به طرح توانمندسازی مددکاران اجتماعی طی امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار کرد:‌ در این راستا طی چند نوبت دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی مختلفی از جمله تربیت جنسی، اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری کودکان، بیش فعالی، آشنایی با اختلالات شایع دوران کودکی، آشنایی با اختلالات یکپارچگی حسی و حرکتی برای مددکاران اجتماعی مراکز پرتو و پایگاه‌های خدمات اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه دوره اول این کارگاه‌ها در حال برگزاری است، ادامه داد: دوره بعدی کارگاه‌ها از مهرماه برگزار می‌شود و در پایان دوره نیز گواهینامه و مدرک پایان دوره به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.
مدیر اداره پیشگیری و ارتقای سلامت اجتماعی شهرداری با اشاره به وظایف سازمان خدمات و مشارکت‌های شهرداری تهران در حوزه کودکان کار و خیابانی، اظهار کرد: ساماندهی کودکان کار خیابانی از طریق مشارکت و ایجاد زیرساخت برای «NGO»های فعال در این حوزه یکی از وظایف اداره پیشگیری و ارتقای سلامت اجتماعی شهرداری است که از طریق اسناد بالادستی تعیین شده است.
وی با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته در این راستا به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای فعالیت موسسه پرتو (پیشگیری روان‌شناسی و توانمندسازی) اشاره کرد و گفت: تاکنون زیرساخت‌های لازم برای فعالیت ۲۱ مرکز پرتو و ۴ مدرسه صبح رویش ویژه کودکان آسیب‌دیده نیز فراهم شده است.
شیردل در خاتمه با بیان اینکه در حوزه ساماندهی کودکان کار با سازمان‌ها و موسسات فعال و دارای مجوز بهزیستی نیز مشارکت‌های گسترده‌ای داریم، گفت:‌ ارایه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به کودکان و والدین آنان، خدمات مشاوره، مددکاری، روان‌شناختی، خدمات تحصیلی برای کودکان بازمانده از تحصیل و سوادآموزی ویژه والدین، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های سوادآموزی، خانواده سالم و تکنیک‌های فرزندپروری برخی از این برنامه‌های مشارکتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *