باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی

باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی، مرکزی برای شناسایی، جذب، هدایت و هم‌افزایی دانشجویان علاقه‌مند و فعال در زمینه فعالیت‌های حمایتی و حفاظتی از محیط زیست و منابع طبیعی و توسعه پایدار به منظور ارتقاء، رشد و توسعه فعالیت‌های هدفمند و مؤثر آنان است. باشگاه شمل هشت منطقه که استان‌های تحت پوشش منطقه ۲ شامل: تهران، قم، مرکزی، قزوین، البرز است.

اولین گردهمایی گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست در سال ۱۳۸۹ با حضور بیش از ۷۰ گروه کانون‌های دانشجویی تهران، برگزار شد. این گردهمایی به صورت سالانه در هشت منطقه برگزار می شود و پس از انتخاب شورای مرکزی کارگروه آغاز به کار می کند. مهمترین هدف این گردهمایی، ایجاد فضایی با نشاط بین گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست و فراهم کردن فرصتی برای هم‌اندیشی در حوزه‌های علمی، اجتماعی، فرهنگی و… میان این گروه‌ها است.

شورای مشورتی باشگاه، با حضور افراد متخصص در حوزه‌های مرتبط به شکل ماهانه تشکیل جلسه خواهد داد همچنین مجمع عمومی باشگاه به شکل سالیانه برگزار خواهد شد و انتخابات شورای مرکزی در این نشست انجام می‌شود و از هر منطقه یک نفر به عنوان دبیر منطقه و عضو شورای مرکزی انتخاب می‌شود.

دانشجویان علاقه‌مند و تمام کانون‌های فرهنگی دانشجویان، در راس آنها محیط زیست و حتی شاخه‌های زیست محیطی تشکل‌های دانشجویی، برای عضویت در این باشگاه دانشجویی، می‌توانند به وب‌سایت شهر دانشجویان به نشانی www.studentcity.ir مراجعه و با انتخاب حوزه جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی اقدام به ثبت‌نام در این باشگاه نمایند.