بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد می‌توانند با آرزوی خوب داشتن برای دیگران سلامت خود را بهبود دهند.

به گزارش ایسنا، بسیاری از افراد بر این باورند که کمک کردن به دیگران از طریق مشارکت در امور خیریه و داوطلبانه آنان را شادتر ساخته و موجب می‌شود حال بهتری داشته باشند. محققان در مطالعات جدید خود به بررسی‌ بیشتر در این خصوص پرداخته و متوجه شدند که تنها داشتن آرزوی خوب برای دیگران تاثیر مثبتی بر سلامت روان دارد.

رفتن به مسافرت، پیاده‌روی کردن یا حضور در جمع دوستان از جمله راهکارهایی هستند که از استرس می‌کاهند و می‌توانند به مقابله با استرس‌های ناشی از زندگی مدرن کمک کنند. اما این سوال مطرح است که کمک کردن به دیگران چه تاثیری بر سلامت روان ما خواهد داشت؟ مطالعاتی که پیش از این انجام گرفته حاکی از آن است که مهربان بودن با دیگران، افراد را شادتر می‌سازد و همچنین با کمک کردن و هدیه دادن به دیگران می‌توان از اضطراب و استرس خود بکاهیم.  

در این بررسی محققان آمریکایی از تعدادی دانشجو درخواست کردند تا با قدم زدن در محوطه دانشگاه و برای مدت زمان ۱۲ دقیقه این سه راهکار را امتحان کنند. ابتدا از آنان درخواست شد با نگاه کردن به افراد در ذهنشان برای آنان آرزوی شاد بودن داشته باشند. سپس از آنان درخواست شد با نگاه کردن به افراد اطراف خود در مورد آرزو و احساسی که می‌توانند نسبت به آنان داشته باشند فکر کنند. همچنین در مرحله سوم از آنان درخواست شد تا به این موضوع فکر کنند که چگونه می‌توانند نسبت به دیگران زندگی بهتری داشته باشند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، نتایج بررسی‌ها نشان داد افرادی که نسبت به دیگران مهربان هستند و برای آنان آرزوی خوب بودن دارند شادتر بوده و سطح استرس در آنان کمتر است.

منبع : ایسنای جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی


یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ما

در صورت تمایل به عضویت در خبرنامه و نیز مطلع شدن از رویدادهای مهم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی ایمیل خود را وارد نمایید.

Call Now Button