معرفی دپارتمان روان شناسی

رسیدن به آرامش و اطمینان و دوری از افسردگی و اضطراب از اساسی‌ترین نیازهای سرشتی آدمی و از دیرباز جزو مسائل اساسی بشر بوده است. همین مسئله موجب شده تا در ادیان و آیین‌های کهن بشری، ضمن تشریح علل آرامش روحی و روانی، راهکارهایی برای پاسخ به این نیاز اساسی ارائه شود. از اینرو، می‌توان گفت پیشینه روان‌شناسی از تمام نظام‌های علمی موجود قدمت بیشتری دارد. ریشه‌های آن را می‌توان تا سده چهارم و پنجم پیش از میلاد با دانشمندانی چون افلاطون و ارسطو دنبال نمود. اما واژۀ "روانشناسی" توسط یک فیلسوف آلمانی بنام رادولف گوسلنیوس ابداع‌ شده است (۱۹۵۰). 
روان‌شناسی علمی است که با استفاده از روش علمی به پژوهش و مطالعه روان (ذهن)، فرآیندهای ذهنی و رفتار در موجودات زنده بویژه انسان می‌پردازد. که شامل مباحثی مانند احساس، ادراک، تفکر، هوش، شخصیت، هیجان، انگیزیش، حافظه و ... می شود. با گسترش جوامع نیاز به ارتقاء سطح دانش مردم در این حیطه بالاتر رفته است. از اینرو، عملکرد مطلوب جامعه مستلزم برخورداری از افرادی است که از نظر سلامت و بهداشت روان در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشند. 
دپارتمان روان شناسی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، با توجه به کمبود متخصصین کارآزموده، در راستای افزایش آگاهی، توانمندسازی و مهارت‌ افزایی به جامعۀ متخصصان سلامت روان، از جمله روانپزشکان، روان شناسان، مشاوران و ...، و همچنین عموم مردم، اقدام به برگزاري دوره ها و کارگاه های آموزشی کوتاه مدت می نماید. این دوره ها و کارگاه ها، برای ورود به بازار کار، به ویژه برای دانشجویان و فارغ التحصیلان این حیطه، از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا که، با ارائه گواهی نامه معتبر از سوی ما، می تواند رزومه کاری و تخصصی مناسبی برای این عزیزان فراهم آورد.

ارتباط مستقیم

شماره تماس: 22439865 الی 9 
تماس مستقیم با کارشناس دپارتمان: 09026297018 (خانم شاملی) 
آدرس کانال تلگرامی دپارتمان روان شناسی: https://t.me/acecr_psycho
Call Now Button