سازمان دانشجویان ایران

سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، تشکیلاتی است وابسته به معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی که به منظور جذب، توسعه­ی مشارکت دانشجویان و ساماندهی فعالیت های اجتماعی، سیاسی، علمی و هنری و در جهت تحقق استراتژی و اهداف جهاد دانشگاهی تأسیس شده است هدف از تاسیس این مرکز  تقویت و شکوفایی توانمندی های فردی و نیز حمایت از قفعالیت های جمعی و گروهی به ویژه در مباحث خیریه و محرومیت زدایی ومحیط زیست می باشد. هم چنین تمرکز بر رویکرد نسل جدید دانشگاه ها و مبتنی بر کارآفرینی و شکوفایی ایده های کارآفرینی نخبگان جوان از دیگر رسالت های این مرکز به شمار می رود.

سازمان دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1388 با هدف ایجاد زمینه برای کشف، شکوفایی و اعتلای استعدادهای اجتماعی، سیاسی، هنری، علمی و فرهنگی دانشجویان و ارتقای همکاری و مشارکت آنان در زمینه‌های فوق‌الذکر تاسیس شده است. این سازمان با تاکید بر فرهنگ اصیل اسلامی و ارزش‌های انقلاب اسلامی مصرح در آرا و اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقدام به برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌هایی به منظور بهره‌گیری از حرکت‌های خودجوش دانشجویی، جذب و سامان‌دهی نیروهای دانشجویی و تنوع بخشی به فعالیت‌های متناسب با ابعاد زندگی نسل جوان (دانشجویان) می‌نماید. شبکه‌سازی و طراحی ساختار تشکیلات دانشجویی اصلی‌ترین محور فعالیت‌ سازمان دانشجویان است و ساختار شبکه دانشجویی آن در سه سطح کانون‌های دانشجویی، باشگاه‌های دانشجویی و کمیته‌های تخصصی مشورتی سازماندهی شده است.

وب‌سایت شهر دانشجو” به عنوان مرجع اصلی عضویت دانشجویان و بهره مندی ایشان از خدمات در نظر گرفته شده میباشد. http://studentcity.ir/

دانشجویان علاقه‌مند برای عضویت در این باشگاه دانشجویی، می‌توانند به وب‌سایت شهر دانشجویان به نشانی www.studentcity.ir مراجعه و با انتخاب حوزه جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی اقدام به ثبت‌نام نمایند.