Deprecated: تابع Elementor\DB::is_built_with_elementor از نگارش 3.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor() استفاده نمایید. in /home/jdsbma/domains/jdsbm.ac.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5383
مرحله مقدماتی منطقه‌ای‌(تهران و البرز) مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور ۴ تیم از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران، امیرکبیر و تهران روز گذشته در “تالار دانشجو” دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، در مرحله مقدماتی منطقه‌ای هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، تیم‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه امیرکبیر با کسب پیروزی بر رقبای خود به مرحله بعدی مسابقات راه‌ یافتند.

بر اساس این گزارش، در بخش اول این دوره از مناظره، تیم دانشجویی “ارغنون” دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان تیم موافق و تیم “منطق” دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان مخالف با گزاره “در بیماری‌های لاعلاج، بیمار حق انتخاب خاتمه حیات خود را بایستی داشته باشد” به رقابت باهم پرداختند و در نهایت تیم علوم پزشکی شهید بهشتی با کسب ۹۵ امتیاز به عنوان پیروز مسابقه به مرحله بعدی راه یافت. همچنین تیم علوم پزشکی تهران در این رقابت ۷۲ امتیاز کسب کرد.

در بخش بعدی دو تیم دانشجویی “ققنوس” و “‌همپاد” به ترتیب از دانشگاه‌های امیرکبیر و تهران در گزاره “مذاکره در ارتباط با سیاست‌های دفاعی و موشکی، امنیت ایران در منطقه را با چالش مواجه می‌کند” باهم رقابت کردند که در نهایت تیم امیرکبیر با کسب ۸۶ امتیاز به مرحله بعدی مسابقات مناظره دانشجویی راه یافت.

گفتنی است، مسابقات ملی مناظرات دانشجویی با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت وگو، زمینه سازی برای شکل‌گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان، ایجاد انگیزه در جامعه جهت گرایش به ارتقای دانش و آگاهی، آموزش مسائل و مطالب علمی به صورت جذاب، قابل پذیرش و اثربخش و تمرین و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم و هدفمند به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، مرحله پایانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران آذر ماه برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *