معاونت فرهنگی

"اصلي‌ترين رسالت جهاددانشگاهي تقويت و توسعه فرهنگي در بين دانشجويان و دانشگاهيان مي باشد".
كامل‌ترين مصداق براي تعريف هويت فرهنگي جهاددانشگاهي، كلام مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) است كه فرمودند: جهاددانشگاهي در اساس يك دستگاه معنوي، فرهنگي و اخلاقي است. 
فعاليت‌هاي اين حوزه که با هدف ترویج فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی، در قالب برنامه‌های فرهنگي متنوع در چهارچوب برنامه‌ریزی و ارائه طرح برای غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان، رشد و ارتقاء فرهنگی جوانان از طریق فضا سازی قرآنی و توسعه نمادهای ملی- دینی ؛ اردوها و سفرهای علمی- فرهنگی، تلاش برای به بار نشستن ثمره‌های نخبگان علمی کشور، ایجاد روحیه امید و خودباوری در میان دانشگاهیان، بارورکردن خلاقیت و اندیشه‌های قشر جوان دانشجو با تاکید به آموزش‌های دینی اخلاقی از قبیل مسابقات، گردهمایی‌ها، نشست‌های تخصصی، بازدیدهای علمی- فرهنگی و فعالیتهای دانشجویی برگزار می‌گردد. 
اهداف حوزه معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی 
• تعمیق گرایش و باورهای دینی و آگاهی نسل جوان ‌به‌ویژه دانشجویان از مسائل اجتماعی و فرهنگی 
• تبلیغ و ترویج ‎آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و فاصله‌های ایجاد شده بین نسلها 
• رشد خلاقیت و پرورش استعدادهای هنری و ادبی نسل جوان به‌ویژه دانشجویان 
• تقویت مشارکت فعال جوانان به‌ویژه دانشجویان در مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی شهید بهشتی بر اساس رویکردی تخصصی در فعالیت‌ها از طریق ایجاد فضاهای ویژه موجود در ساختار معاونت فرهنگی، اهداف خود را در حوزه فرهنگ دنبال می‌کند. البته علاوه بر فعالیت‌های این معاونت در قالب فضاهای موجود، اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های دیگری در قالب برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی در دانشگاه همواره در دستور کار خود داشته است.

 

 

Call Now Buttonهم اینک تماس بگیرید