معاونت فرهنگی

"اصلي‌ترين رسالت جهاددانشگاهي تقويت و توسعه فرهنگي در بين دانشجويان و دانشگاهيان مي باشد".
كامل‌ترين مصداق براي تعريف هويت فرهنگي جهاددانشگاهي، كلام مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) است كه فرمودند: جهاددانشگاهي در اساس يك دستگاه معنوي، فرهنگي و اخلاقي است. 
فعاليت‌هاي اين حوزه که با هدف ترویج فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی، در قالب برنامه‌های فرهنگي متنوع در چهارچوب برنامه‌ریزی و ارائه طرح برای غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان، رشد و ارتقاء فرهنگی جوانان از طریق فضا سازی قرآنی و توسعه نمادهای ملی- دینی ؛ اردوها و سفرهای علمی- فرهنگی، تلاش برای به بار نشستن ثمره‌های نخبگان علمی کشور، ایجاد روحیه امید و خودباوری در میان دانشگاهیان، بارورکردن خلاقیت و اندیشه‌های قشر جوان دانشجو با تاکید به آموزش‌های دینی اخلاقی از قبیل مسابقات، گردهمایی‌ها، نشست‌های تخصصی، بازدیدهای علمی- فرهنگی و فعالیتهای دانشجویی برگزار می‌گردد. 
اهداف حوزه معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی 
• تعمیق گرایش و باورهای دینی و آگاهی نسل جوان ‌به‌ویژه دانشجویان از مسائل اجتماعی و فرهنگی 
• تبلیغ و ترویج ‎آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و فاصله‌های ایجاد شده بین نسلها 
• رشد خلاقیت و پرورش استعدادهای هنری و ادبی نسل جوان به‌ویژه دانشجویان 
• تقویت مشارکت فعال جوانان به‌ویژه دانشجویان در مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی شهید بهشتی بر اساس رویکردی تخصصی در فعالیت‌ها از طریق ایجاد فضاهای ویژه موجود در ساختار معاونت فرهنگی، اهداف خود را در حوزه فرهنگ دنبال می‌کند. البته علاوه بر فعالیت‌های این معاونت در قالب فضاهای موجود، اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های دیگری در قالب برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی در دانشگاه همواره در دستور کار خود داشته است.
 

صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران

 • تسهیلات عادی-شهریه
 • تشهیلات ضروری
 • تسهیلات ازدواج

کانون گردشگری سلامت

 • طرح ایران مرزپرگهر (بازدید دانشگاهیان با هدف آشنایی با مواریث فرهنگی، تمدنی و مراکز فنی و پروژه های ملی در سطح کشور همراه با برگزاری کارگاه های هنری و مهارت های زندگی)
 • طرح ملی بوک گشت ایران (بازدید دانشگاهیان با هدف بازدید آگاهانه، نظام مند و مسئولانه از مناطق گردشگری کوهستانی، حنگلی و دریایی)
 • اردوهای گل گشت (همراه با کارگاه ساخت محصولات گیاهی دست ساز و آشنایی با گیاهان دارویی)
 • کوهنوردی، جنگل گردی، رصدی و ...

کانون HSE (سلامت، ایمنی و محیط زیست)

این کانون با کمک سازمان های دولتی و حصوصی به منظور بهبود سیستم ها و افزایش کارآیی از طریق اجرای برنامه های با کیفیت آموزشی به مدیران در پیدا کردن مشکلات طرح ها از طریق مشاهده و تحقیق در حوزه های تعریف شده فعالیت می نماید.

کانون دانشجویان اتباع خارجی

محل گفتگو و تجمبع طرفیت های فردی و ملی دانشجویان اتباع خارجی

کانون رسانه و سلامت

این کانون با راه اندازی تشریه های صوتی و برگزاری نشست های تخصصی در حوزه سلامت و بررسی چالش های آن در سطح دانشکده ها با همکاری خبرگزاری ایسنا اقدامات تاثیرگزاری را انجام می دهد.

کانون فناوری های نوین

رویداد کارآفرینی اکسیر با هدف خلق ایده های کسب و کار، طراحی استارت آپ ها در حوزه فناوری های نوین و همکاری با سایر دانشگاه ها در خصوص فعالیت در زمینه سوسل های بنیادی، برگزاری هسته های مشاوره و فن آوری بصورت ماهانه.

کانون مناظره

 • آموزش فن بیان و تقویت اعتماد به نفس
 • گزاره های مناظراتی در حوزه سلامت، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی
 • در سه مرحله دانشگاهی، منطقه ای و کشوری
 • همراه با اعطای نشان خواجه نصیر طوسی و نشان اخلاق رضوی

کانون قرآن و عترت

برگزاری کرسی های تلاوت و تدبر، دوره های آموزشی مهارت های زندگی، آموزش قرآن و ادعیه ها به زبان انگلیسی

کانون هنرهای نمایشی

برگزاری پاتوق های فیلم کوتاه با محوریت مسائل اجتماعی، فرهنگی و سلامت روان در سطح دانشکده ها و آموزش های مختلف در زمینه های عکاسی، کارگردانی و فیلم سازی با همکاری انجمن سینمای جوان ایران و ارائه مدرک معتبر، برگزاری جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی، اکران فیلم در قالب سینما سیار.

کارگروه هنری

برگزاری کارگاه و دوره های هنری مانند کارگاه نقاشی روی شیشه، معرق سرامیک، خوش نویسی، صنایع دستی و برگزاری نمایشگاه از آثار هنری دانشجویان.

ادبی

برگزاری نشست های ادبی و کارگاه های ادبی و برگزاری نشست های شب شعر دانشجویی

خیریه سلامت

برقراری ارتباط با NGO های حوزه سلامت و بیماری های خاص و حمایت های مادی و معنوی از طرح ها و برنامه های مختلف در این حوزه

پویش سلامت

تقویت دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی با مهارت پروری و توانمند سازی در حوزه سلامت، تشکیل کمپین های ارتقا سلامت و خودمراقبتی.

 

عضویت در خبرنامهدر صورت تمایل به عضویت در خبرنامه و نیز مطلع شدن از رویدادهای مهم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی ایمیل خود را وارد نمایید.
Call Now Button